You are currently viewing Po metų pertraukos Akcija „Darom“ sugrįžta į Marijampolę!

Po metų pertraukos Akcija „Darom“ sugrįžta į Marijampolę!

  • Post category:Naujienos

Karantino suvaržymai ilgai gyvuojančios akcijos, šiemet nesustabdys. Po metų pertraukos akcija „Darom Marijampolė“ sugrįžta ir jau gegužės 7-8 dienomis tvarkysime viešąsias Marijampolės savivaldybės erdves.

Šių metų šūkis – „DAROM IKI GALO“, tad susitelkę galime sutvarkyti ne tik visą Marijampolės savivaldybė, bet ir visą Lietuvą. Akcijos organizatoriai džiaugiasi, kad per daugiau nei dešimt akcijos gyvavimo metų visuomenės įpročiai gerokai pasikeitė, o mus supanti aplinka tapo žymiai švaresnė.

Pasaulinė pandemija privertė šiek tiek pakoreguoti akcijos įgyvendinimo laiką ir eigą. Siekiant užtikrinti saugų dalyvavimą akcijoje, nedidelėmis grupelėmis, teritorijas tvarkysime dvi dienas iš eilės.

Kviečiame registruotis www.darommarijampole.lt ir prisijungti prie daugybės Darom idėją palaikančių draugų, žemėlapyje pasirinkite teritoriją, kurią norite tvarkyti, arba praneškite šiukšliną tašką. Registracija reikalinga, sukoordinuoti dalyvių srautus, išdalinti akcijos priemones, sukoordinuoti, kad visos surinktos atliekos būtų laiku išvežtos. Priemonės (šiukšlių maišai ir pirštinės) bus dalinamos likus savaitei iki akcijos Marijampolės kultūros centre.

 Kaip vyks akcija?

  • SAUGIUS DALYVAVIMAS. Kviečiame akcijos metu vadovautis vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinant veido kaukėmis.
  • TVARKOMOS VIETOS. Tvarkyti pasirinktas viešąsias erdves, kurias nurodėte registruodamiesi arba suderinote su akcijos „Darom Marijampolė“ komanda.
  • PASIRŪPINIMAS ATLIEKOMIS. Atliekas rinkti į organizatorių išdalintus šiukšlių maišus kuriuos taško koordinatorius pasiims dar iki akcijos dienos. Atliekų išvežimą koordinuoja Marijampolės savivaldybės aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyrius.

Akcijos organizatorių ilgalaikis siekis – žmonių sąmoningumas elgesyje su gamta. Šiandien Marijampolės savivaldybės gyventojai šiuo aspektu tampa vis sąmoningesni, nes kiekvienos akcijos metu prišiukšlintų teritorijų aptinkama vis mažiau, o tvarkytinos vietos pavyzdingai švarinamos ne tik akcijos laikotarpiu. Marijampolė aplinkos tvarkymo srityje yra pavyzdinė savivaldybė, todėl nepraraskime gerų įpročių ir tęskime tradicijas prisijungdami prie visuomeninės akcijos.

Akcija „Darom Marijampolė“ vyks gegužės 7-8 d.

Akcijos organizatoriai: Marijampolės kultūros centras ir Marijampolės savivaldybė