You are currently viewing Akcija „Darom Marijampolė 2018“ subūrė pusketvirto tūkstančio dalyvių

Akcija „Darom Marijampolė 2018“ subūrė pusketvirto tūkstančio dalyvių

  • Post category:Naujienos
Marijampolės Petro Armino progimnazija

Vienuoliktoji akcija „Darom Marijampolė 2018“ subūrė pusketvirto tūkstančio dalyvių, kurie iš peties tvarkė iš anksto parinktas teritorijas. Šiemet į akciją užsiregistravo per 3500 Marijampolės savivaldybės gyventojų, tai net 1200 dalyvių daugiau nei pernai, iš jų 840 kaimiškųjų seniūnijų gyventojai. Iš viso Marijampolės savivaldybėje buvo tvarkomos 78 teritorijos, mieste – 41, kaimiškose vietovėse – 37 teritorijos.

Nors sulig kiekvienais metais pastebimas šiukšlių kiekio mažėjimas, tačiau kasmet tikrai būna, ką rinkti. Šiandien turbūt viena opiausių problemų – tai automobilių padangos, jų galima rasti kone visur pakelėse, pamiškėse, pievose ar prie konteinerių, ypatingai jų padaugėja, kuomet, keičiantis sezonui, keičiamos ir padangos.

Kiekvienas marijampolietis išties gali pasidžiaugti ir pasigirti savo miesto išpuoselėtais, žydinčiais parkais, atnaujinamais pastatais ir gatvėmis, švara ir tvarka. O akcijoje „Darom”, netraukiant didžiųjų Lietuvos miestų, dalyvaujam bene gausiausiai. Nors kasmet šiukšlių mažėja, kaip ir kiti miestai, turime „karštuosius“ taškus. Šiemet jų buvo trys. Du iš jų pavyko sutvarkyti – tai „Laikštės“ garažų teritoriją ir prieigas, žaliąjį plotą geležinkelio gatvės pabaigoje už parduotuvės „Namai“. Ši teritorija dėl žmonių veiklos ar tiesiog sąmoningumo stokos buvo virtusi mažu sąvartynu. Šias teritorijas tvarkė garažų bendrijos „Laikštė“ bendruomenė ir LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas. Aktyviausiai akcijoje šiemet dalyvavo Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinė mokykla. Jie tvarkė net 3 teritorijas: mažiausieji aplink mokyklą ir jos prieigas, vyresnieji – J. Ambrazevičiaus-Brazaičio pakeles, o vyriausieji tvarkė pačią didžiausią teritoriją Marijampolės mieste – žaliąjį plotą tarp Kosmonautų, Vokiečių ir Balsupių gatvių.

UAB „Marijampolės pieno konservai“ kolektyvas
Marijampoės sav. Kazio Borutos gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelis „Giliukai“

Po darbų organizatorių visi buvo laukiami Rygiškių Jono stadione, kur aktyviausiems dalyviams (kolektyvams) įteiktos padėkos, visi vaišinosi kareiviška koše, rėmėjų skaniomis bandelėmis, gaivinosi ledais.

Akciją „Darom Marijampolė 2018“ jau ištisus dešimt metų remia mūsų ištikimieji partneriai: UAB „Mantinga“, UAB „Iceco“, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas. Dėkojame Jums visiems už triūsą ir paramą.