Marijampolėje tokios talkos pradėtos organizuoti nuo 1997 m. tuomet pirmą kartą ją suorganizavo Marijampolės moksleivių kūrybos centro gamtotyros laboratorija, tuomet tokia akcija buvo projekto „Upelis“ dalis. Iš pat pradžių šios akcijos buvo orientuotos į jaunimą, moksleivius, jų ekologinį švietimą.
Dar tais pačiais metais gamtotyros laboratorija atsiskyrusi nuo Marijampolės moksleivių kūrybos centro tapo Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stotimi, marijampoliečiams geriau žinoma kaip „Gamtininkų stotis“. Su lig kiekvienais metais prie šios iniciatyvos prisijungdavo vis daugiau švietimo įstaigų, taip akcija įgavo didesnį pagreitį ir nebuvo apsiribojama tik Šešupės pakrančių tvarkymu, pradėta tvarkyti Marijampolės viešosios teritorijos, tai parkai, skverai, pakelės, kiti vandens telkiniai.
Kai 2008 metais Lietuvoje pirmą kartą startavo akcija Darom, Marijampolė jau galėjo pasigirti ilgamete tokių akcijų organizavimo patirtimi. Džiugu tai, kad Darom idėja paskatino drauge burtis ne tik jaunimą, tačiau kasmet aktyviau prie akcijos prisijungdavo įvairios organizacijos, įstaigos, įmonės, politinės partijos, mokyklos ir darželiai
Per šiuos visus metus nuveikta labai daug – sutvarkyta nemažai teritorijų, surinkta šimtai tonų šiukšlių, daugybė padangų, šaldytuvų, televizorių ir kitos buitinės technikos, pamiškėse buvo rasta net lovų ir kitokių baldų. Darom kiekvienais metais stengiasi atkreipti dėmesį į tam tikras problemas: vandens, oro, grunto taršą, akcentuojama antrinių žaliavų rūšiavimo svarba. Akcijos įkvėpti marijampoliečiai ne tik rinko šiukšles, valė vandens telkinius ir pamiškes, tačiau stipriai prisidėjo prie miškasodžių, pasodino ne vieną medelį mūsų parkuose, įrenginėjo naujus parkelius poilsiui, biržėse atsodino miškus.
Prabėgus dvidešimčiai metų nuo pirmųjų akcijų galime pasidžiaugti, kad su šia iniciatyva užaugo ne viena karta, ir jau šiandien galime matyti teigiamus rezultatus, nes su lig kiekvienais metais surenkamų šiukšlių kiekis stipriais mažėja, o žmonių sąmoningumas gamtos puoselėjimu ir išsaugojimu vis auga.
Į Akciją „Darom Marijampolės 2017“ užsiregistravo 2300 Marijampolės savivaldybės gyventojų, iš jų per 1000 kaimiškųjų seniūnijų gyventojai, viso Marijampolės savivaldybėje buvo tvarkoma 67 teritorijos, mieste – 31, kaimiškose vietovėse – 36 teritorijos.
Ištikimieji akcijos rėmėjai: UAB „Mantinga“, UAB „Iceco“, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, VšĮ „Mes Darom“.